Juli 2013-ban ünnepelte, hogy 16 éve kapott egy kutyát. Akkor 12 éves volt. Mikor született Juli, és hány éves 2015-ben?


Hogyan lehet ezt egyszerűbben megcsinálni? Én így csináltam, de nagyobb évszámoknál már nem lehet.


2013-16=1997:12éves,


1998:13, 1999:14, 2000:15, 2001:16, 2002:17, 2003:18, 2004:19, 2005:20, 2006:21, 2007:22, 2008:23, 2009:24, 2010:25, 2011:26, 2012:27, 2013:28


A lány 2013-ban 28 éves volt.


2013-28 = 1985-ben született.


2015-ben pedig 30 éves.


2015. dec. 5. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne értem miért bontottad le évekre.


A legegyszerűbb ha 2013-(16+12)=1985

2015-1985=30 éves most. Utána meg bármilyen más évre kitudod számolni az x-1985=xy képlettel.

2015. dec. 5. 22:21