15 gram sóból és 135gram vízből oldatot készítenek a) hány tömegszázalékos lesz az oldatunk? Az oldat tömege: számítás: b) hány tömegszázalékos lesz az oldat ha felére fele tömegűre csökentjük? 64 gram oxigén hány gramm szén elégetéséhez elegendő?

2015. dec. 6. 10:29
 1/2 anonim válasza:

15 g só + 135 g vízből (15+135=150) 150 g oldat lesz.

Ha 150 g oldatban van 15 g só, akkor 100 g oldatban 10 g só van, tehát 10 tömeg%-os lesz az oldat.

Az oldat tömege ott van az elején :)

A b részét nem értem, mert ha felére csökkentjük a homogén oldat tömegét, akkor a sónak is elvesszük a felét, tehát marad 10tömeg%-os.

2015. dec. 6. 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

C+O2=CO2

64 g O2 az pont 2 mol.

Így 2 mol szén, vagyis 2*12=24g elégetéséhez elegendő.

2015. dec. 6. 11:52