Megtudná valaki magyarázni, hogy hogy kell megoldani ezt a geladatot? Ha a mozgás egy ideig v1=25 m/s, majd ugyanannyi ideig v2=90 km/h sebességgel történt, mekkora a teljes útra számolt átlagsebesség

(Fizika)

2015. dec. 7. 18:37
 1/3 anonim válasza:

v(átlag) = s(össz) / t(össz)


s(össz) = t * v1 + t * v2 = t * (v1+v2)

t(össz) = 2t


v(átlag) = t * (v1+v2) / 2t

egyszerűsítve, számokkal behelyettesítve

v(átlag) = (25+90)/2 = 115/2 = 57,5 km/h

2015. dec. 7. 19:27
 2/3 anonim válasza:

Számtani közép jön ki, mert ugyanannyi ideig ment a két sebességgel. Akkor lenne bonyolult a feladat, ha a két idő nem egyezne meg.

De akkor is a megoldási elv ugyanaz.

v(átlag) = s(össz) / t(össz)

2015. dec. 7. 19:45
 3/3 anonim válasza:

bocsánat, nem olvastam el rendesen

v2= 90 km/h = 25 m/s (3,6-tal kell osztani)

szóval 25 m/s lesz az átlagsebesség, mert végig annyival ment

2015. dec. 7. 19:48