Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tizedet a középkorban ki...

A tizedet a középkorban ki vezette be Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne, mert holnap megyek töri versenyre es azt nem tudom, hogy ki vezette be, es hogy kinek szarmazott jovedelme a beszedett adobol? Mert valahol azt irjak, hogy az egyhaznak ment ez az ado,de valahol meg azt hogy a foldesurnak...akkor melyik?

a valaszokat elore is koszonom :)



2015. dec. 9. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Tized (a jobbágy összes terményének tizedik része; decima, magyarul dézsma) - hatodikos anyag - I. István királyunk vezette be és az egyházé. A földesúrnak a kilenced megy, ami a termés kilencedik tizede, és Nagy Lajos 1351. évi törvényeinek része, szintén hatodikos anyag.
2015. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudom hogy hatodikos anyag. en most nyolcadikos vagyok, de a hatodikos konyvbe nincsen leirva a tized.
2015. dec. 10. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
És hova megy az egyed, a ketted, a harmad, a megyed, az ötöd, a hatod, a heted, és a nyolcad? :D
jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!