Vadmancs kérdése:

SOS! X+5-4x+1harmad=5-x+12ötöd 3+x+7-4x=6+3x+1-1ötöd ezeknek mennyi az összegük?


2015. dec. 9. 19:02
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Hogyhogy mennyi az összegük?

Ez nem két egyenlet, amit meg kell oldani?

2015. dec. 9. 19:19
 2/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

x + 5 - 4x + 1/3 = 5 - x + 12/5

Hozzuk közös nevezőre a törteket, hogy később ne legyen vele gond:

x + 5 - 4x + 5/15 = 5 - x + 36/15

Vonjuk össze az x-eket és a "sima" számokat:

-3x + 5 5/15 = 7 6/15 - x

Adjunk mindkét oldalhoz 3x-et

5 5/15 = 7 6/15 + 2x

Vonjunk ki mindkét oldalból 7 egész 6/15-öt:

-2 1/15 = 2x

Osszuk el kettővel:

-1 1/30 = x


Biztos ez volt az egyenlet?


---


3 + x + 7 - 4x = 6 + 3x + 1 - 1/5

10 - 3x = 6 4/5 + 3x

10 = 6 4/5 + 6x

3 1/5 = 6x

16/5 = 6x

16/30 = x

8/15 = x


Legközelebb ne a kérdésbe írd, hanem a leírásba több sorba, mert így eléggé átláthatatlan.

2015. dec. 9. 19:33