Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit rontottam el? Egy medencéb...

Mit rontottam el? Egy medencében 110 cm magas oszlop áll, amit a víz teljesen ellep. A vízfelszínt a felszínnel 60,9º-ot bezáró napsugarak érik. Az oszlop árnyéka a medence alján 0,66 m hosszú. Mekkora a víz levegőre vonatkoztatotttörésmutatója?

Figyelt kérdés

0,94 jött ki.

Elsőnek kiszámoltam az alfa szöget: 90-260,9=29,1.

Utána a béta szöget : 0,66/1,1-el elosztottam, ez a kiszámoladnó szög tangense: és így a szög:30,96 lett. Majd a törésmutatót : sin29,1/sin30,96 al gondoltam kiszámolni. Mi a rossz lépés?

[link]



2015. dec. 11. 00:50
 1/3 A kérdező kommentje:

Valamint ez se stimmel ::(

Egy medence alján pontszerű fényforrást helyezünk el. A fénysugarak egy része a vízfelszínen teljes visszaverődést szenved és megvilágítja a medence alját. Ezek a fénysugarak egy 2,66 m sugarú megvilágítatlan kört határolnak. Milyen mély a medence, ha a víz levegőre vonatkozó törésmutatója 1,346?

[link]

itt is lefotóztam,hátha valaki látja a "rossz lépést"

Vagy az egész rossz úgy ahogy van

2015. dec. 11. 00:54
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Javaslom ezt nézd át, az első válaszomban leírtam, hogy lehet megoldani az ilyen példákat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

A 110 cm-es oszlopos példát úgy számoltam ki, hogy csak utána néztem meg a megoldásod. Én is arra az eredményre jutottam, mint te. (Nyilván, attól sem függ, hogy a víz csak éppen ellepi, vagy jóval mélyebb, mint 110 cm.)

Tudom, a törésmutatónak 1 fölöttinek kéne lennie, de, ilyen adatokkal, ennyi.

2015. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!