Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Dolgozatot írtunk és az egyik...

Dolgozatot írtunk és az egyik feladatot nem tudtam valaki megmondaná mi lett volna a helyes válasz?

Figyelt kérdés

Bizonyicsd be , hogy csak falusi legenda, hogy a kínai negyfal az ürből is látható!!

Elöre is köszönöm!!



#dolgozat #legenda #kínai nagy fal #falusi legenda #bizonyicsd be
2015. dec. 13. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert hosszában elég hosszú lenne ahhoz, hogy lehessen látni viszont szélességében csak pár méter és így nem lehet.
2015. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"bizonyicsd" - biztos így volt leírva a dolgozatban is? :) még szerencse, hogy nem nyelvtanból írtátok!
2015. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztem ezt úgy lehet, hogy kiszámolod, hogy mekkora szögben látszik a fal.

A következő adatok kellenek hozzá:

- Milyen széles a fal: 4-8 méter

- Milyen messziről nézzük: a földfelszintől 100 km-t szokás mondani űrnek, a kinai fal tengeszint feletti magasságát sztem elhanyagolhatjuk ehhez képest.

- Az emberi szem felbontása: kb 1 ivperc, az ennél kisebb szögben látszó dolgokat nem látjuk


Összehasonlitod a kiszámolt értéket az emberi szem felbontásával. Ha kisebb, akkor nem látható.

2015. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi😊
2015. dec. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!