Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogyan lehetne egyenlettel...

Ezt hogyan lehetne egyenlettel felirni ezt a felaldatot?

Figyelt kérdés
Az egyik befolyocso a medencet 5 ora alatt toltene meg egyedul,meg a masik 15 ora alatt. Egyutt kezdik feltolteni a medencet,de a masodik csovet 3 ora mulva elzarjak. Mennyi ido alatt toltik fel a medencet egyutt? Az eresmejy elvileg 3 vagy 3,2 vagy 4 lesz. Mar mindennel probalkoztam es 4.8 jott ki ra. Help!
2015. dec. 17. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem 4 óra lett

3/5+3/15+x/5=1

12/15+x/5=1

x/5=3/15=1/5

x=1

tehát 3+1 óra


először megnéztem, hogy az egyes csövek 3 óra alatt meddig töltik fel a medencét (3/5 és 3/15)

az első csőből jön már csak ezután víz, így a későbbikben ebből x/5 óráig kell még folynia

ezt felírtam egyenletként a fent látható módon, rendeztem és kijött, hogy a 3 óra letelte után (mikor már csak az elsőből folyik) már csak egy óra kell a feltöltéshez

2015. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!!:)
2015. dec. 17. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!