Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenes lineáris transzformáltja?

Egyenes lineáris transzformáltja?

Figyelt kérdés

Van egy transzformációm, és az y=2x egyenest kell transzformálni. Ugye pont transzformáltjánál a transzformációs mátrixszal szorzom meg jobbról a pontot, de egyenesnél hogyan?

A transzformáció mátrixa:

3 4/3

1 8/3


Eredménynek a megoldókulcsban y=(19/17)x jött ki, de itt mit csinálok? Az y=2x az az [1 2]* mátrix ugye? azzal kéne megszoroznom a mátrixot balról és ki kéne jönnie? Egy "ezt csináld h*lyegyerek" magyarázat jól jönne :)



2015. dec. 24. 10:28
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

balról szorzod a mátrixszal, tehát a szorzásban a mátrix baloldalt van, jobbra meg a vektor. h*lyegyerek....:D


lényegében az történik, hogy az egyenesre felveszel egy irányvektort, és az irányvektort transzformálod, majd visszaírod egyenes egyenletes alakba. ennyi.

2015. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sztem is balról kell szorozni


elég két pontot transzformálni, mivel lineáris a transzformáció


ekkor az origóra alkalmazva az origót kapjuk


a (3;6) pontra alkalmazva:


(3*3+4/3*6; 1*3+8/3*6)=(17;19)


ez a két pont pedig nyilván z y=(19/17/x egyenesre illeszkedik

2015. dec. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, úgy értettem én is, hogy a vektor van jobboldalon, a mátrix bal oldalon, aztán hogy miért így írtam hát..a jóisten se tudja. Sebaj, köszönöm szépen az útmutatást! :)
2015. dec. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!