Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázna nekem egy...

Valaki elmagyarázna nekem egy informatika feladatot?

Figyelt kérdés
Egy excel feladatról van szó , ha vki lépésről lépésre el tudná magyarázni azt , hogy milyen képleteket írjak be , akkor nagyon-nagyon hálás lennék ! A szöveget elküldöm privátba. A beadandót holnapra kell elküldeni , a választ PRIVÁTBAA kérem !!!!! Köszönöm :)

2015. dec. 29. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Segítettem volna, de nem szeretek privát üzeneteket kapni. És szerintem sokan tanultak volna a megoldásból, csak persze neked ciki, ha a többiek látják, Te itt kérdezted meg...
2015. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ide írjam ki a feladatot ? Amúgy nekem mindegy hogy hova írom .
2015. dec. 29. 19:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem , hogy privátba vagy ide . :)
2015. dec. 29. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy fórum.

Kérünk írd le ide a feladatot (illetve hogy meddig jutottál el benne, mert helyetted megoldani hülyeség, mert nem tanulnál belőle), és ne privát üzenetként várd a megoldást.

2015. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

diakok.xls:

A diakok.xls nevű fájlban egy képzeletbeli iskola diákjairól találunk adatokat. Több évfolyam adatait láthatjuk egyben a diákigazolvány sorszáma szerint rendezve. A „nyers” nevű munkalapon találhatóak a diákokról nyilvántartott adatok. A „női” és a „férfi” nevű munkalapokon a keresztneveket olvashatjuk a név rövid jelentésével és eredetével.


Diákok 1


A diakok.xls nevű fájl felhasználásával oldja meg a következő feladatokat! Hozzon létre a munkafüzetben egy „statisztika” nevű munkalapot! A „nyers” nevű munkalapról másolja át a „statisztika” munkalapra az A oszloptól kezdődően a „diákigszám”, „vezetéknév”, „keresztnév”, „születesihely”, „születesiido” és „lakhely” oszlopokat!

Ha segítségként cellákat szeretne felvenni a munkalapra, akkor azt az O oszloptól kezdve tegye meg!


1. A „születésiidő” oszlopban szeretnénk kiemelni az 1993.09.01.-jén és a később születetteket. Az oszlopnak azok a cellái, amelyek e feltételnek megfelelnek automatikusan zöld háttérrel jelenjenek meg!

2. A H1:H3 tartományba rendre az „összes diák”, „budapesti”, „vidéki” szövegek kerüljenek! (Bp-t cseréljük Budapestre!) A szomszédos I1:I3 tartomány celláiban határozza meg képlettel a H oszlop felirata szerinti diákok számát! A J oszlopban a budapesti és a vidéki diákok száma mellett jelenítse meg, hogy az adott érték hány százaléka a teljes létszámnak! A cellák tartalma a minta szerinti formátumban jelenjen meg!

3. A H5 cellába a „legidősebb” szó kerüljön! Az 15 cellában képlettel adja meg a legidősebb diák születési dátumát!

4. A H7 cellába a „születési év” szöveget írja, majd a szomszédos I7 cellába egy évszámot! A J7 cellában képlet segítségével adja meg, hogy hány diák született a megadott évben. Olyan képletet készítsen, amelyik a megadott évszám változtatása után automatikusan helyes eredményt ad!

5. A H9 cellába a „lakhely” szót írja, majd az I9 cellába adja meg egy település nevét! A J9 cellában képlettel adja meg a megadott településen lakó diákok számát! Természetesen az I9 cellába írt település nevének megváltoztatása után automatikusan helyes eredményt kell kapni.

6. A „születési hely=lakhely” kifejezést írja a H11 cellába! A J11 cellában adja meg, hogy hány olyan diák van az adatbázisban, akik esetén a születési hely és a lakóhely megegyezik! A diákok adatainak esetleges módosítása után a képlet automatikusan a helyes eredményt mutassa!


Diákok 2

A diakok.xls fájlban készítsen egy „válogat” nevű munkalapot! A „nyers” nevű munkalapról másolja át erre a „diákigszám”, „vezetéknév”, „keresztnév”, „lakhely”, „közterületneve”, „közterületjellege” és „házszám” oszlopokat! Az oszlopokat új helyükön az A oszloptól kezdődően helyezze el!

Ha a feladatok megoldásához újabb cellákat szeretne felvenni a munkalapra, akkor ezt az R oszloptól kezdve teheti meg.



1. Az I1 cellába írja a „teljes cím” szöveget! Az I2 cellába képlettel fűzze össze a diák lakhelyének címét a következő formában!

„Budapest Pélmonostor sétány 138”

Az I3:I310 tartomány celláiba másolja át az előbbiek szerint elkészített képletet! Néhol hiányosak az adatok, például nincs megadva a település neve. Ezzel most nem kell külön foglalkoznia.

2. A J1 cellába a „neme” szó kerüljön! A J2:J310 tartomány celláiba a diák nemét írja be! A képletek a „női” és a „férfi” nevű munkalapok adatai alapján dolgozzanak!

3. A K1 cellába írja az „igazolványszám” szöveget, az L1 cellába pedig egy létező igazolvány száma kerüljön! Az M1 cellában képlettel fűzze össze az igazolvány számának megfelelő diák vezetéknevét és keresztnevét!

4. A K3 cellába a „igazolványszám kezdete” szöveget helyezze el! Az L3 cellába egy igazolványszám kezdete kerüljön! Ez a kezdet lehet egyetlen karakter, de akár a teljes igazolványszám is. Az M3 cellában képlettel adja meg, hogy hány diák igazolványának száma kezdődik a megadott karakterekkel!

5. A K5 és K6 cellákba rendre a „név” és a „jelentése” szó kerüljön! Az L5 cellába írjon egy keresztnevet! Az L6 cellában pedig képlettel adja meg a keresztnév eredetét, jelentését a „női” és a „férfi” munkalapok adatai alapján!

2015. dec. 29. 19:29
 6/6 A kérdező kommentje:
A Diákok 1-ben az első három pontot tudtam megcsinálni . Utána akadtam le .
2015. dec. 29. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!