Valaki segítene ebben a határozott integrál feladatban?

Figyelt kérdés

[link]



szubtitúcióval kell megoldani (u substitution) leírnám hogy hogyan csináltam meg, de nem tudom megfogalmazni. Lényeg hogy nekem úgy jött ki hogy 1/2-1/2 szóval 0-val egyenlő, de a wolfram szerint 1/2 az eredmény.



2016. jan. 2. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi log(1)\2 értéke?
2016. jan. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

u = ln(x)-et kell helyettesíteni.


du/dx = d ln(x)/dx = 1/x. Ez jól jön ugye, mivel du = 1/x dx eltüntetni nekünk az 1/x tényezőt. Azaz a helyettesített integrálod:


∫ u du. Ennek a határozatlan integrálja 1/2 u^2 + c, azaz 1/2 ln(x)^2 + c. Innentől már gyerekjáték a határozott:


1/2 ln(e) + c - (1/2 ln(1) + c) = 1/2 (ln(e) - ln(1)) = 1/2 (1-0) = 1/2.

2016. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez segített.


Még 1 kérdés: ha határozott integrált számítok, akkor mindig pozitív értéknek kell kijönnie? Mivel a függvény alatti tertületet számolom és az gondolom nem lehet mínusz

2016. jan. 2. 01:47
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Igazából attól függ; ha integrálod a sin(x) függvényt a

[pí;2pí] intervallumon, akkor negatívat fogsz kapni.

2016. jan. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben az x tengely alatt lévő területet számolsz, akkor negatív értéket kapsz. Szóval ha mondjuk egy olyan területrészt kell kiszámolnod, ahol a függvény és az x tengellyel pozitív is negatív irányban is van tartomány (pl sin x függvény 0-tól 2 pi-ig), akkor külön kell őket venni, illetve az x tengely alatt lévő területrészeket abszolútértékben kell venni.
2016. jan. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen azt tudom hogy kaphatok negatív számot, pont azért kérdezem, mert ötbb példában jött ki nekem negatív, wolframon meg ugyan az volt az eredmény csak pozitívba... de akkor gondolom ott is az abszolút értéket számolta.
2016. jan. 2. 02:23
 7/7 anonim ***** válasza:
A Jordan-féle terület esetén megköveteljük a nemnegativitást.
2016. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!