Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarazna nekem valaki...

Elmagyarazna nekem valaki nagyon lebutitva a parameteres egyenleteket? Hogy kell megoldani oket peldaul?

Figyelt kérdés

Nagyon nem ertem, egy feladat erejeig bukkant fel oran, es tobbet nem.

Elnezest, hogy nem irtam ekezetet. Barhol lehet magyarazni, nem muszaj itt



2016. jan. 10. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt így általánosságban nem lehet leírni. Írj példát! Ha még nem fejeztétek be az anyagot és leckét sem kaptatok belőle, akkor még van esélyed megérteni ha odafigyelsz órán, ha nem, akkor keress a könyvből példákat.
2016. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon "lebutítva", úgy kezeled, mint egy számjegyet. Kidolgozott minta feladatokat itt is találsz:

[link]

2016. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Max onallo feladatba kapunk meg ilyet, de amugy temazaro lesz a heten ebbol (is). Elmagyarazta oran a tanar, ami annyi volt, hogy a c parameter lesz es levezette o az egyenletet. Megnezem a lebutitottat, aztan meglatjuk, megy e
2016. jan. 10. 19:42
 4/6 A kérdező kommentje:

Annyi volt az egész paraméteres egyenlet dolog, hogy a könyvben kidolgozott példát kellett nézni és értelmezni. Na most nekem semmit nem mondott a példa. Aztán a tanár megoldott egy feladatot, amihez annyi segítség volt, hogy kezeljük számként a paramétert vagy ilyesmi. Aztán kaptunk házikat, néhányat, és holnap tz. A mai 2xnegyzet+6x+8=0

a)1 valos b)2 valos c) nincs valos gyok-feladatot peldaul egyaltalan nem ertem.

2016. jan. 13. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben a "mai" feladatban nincs is paraméter. (Minden szám ismert.) Itt van egy másodfokú, paraméteres feladat megoldása:

[link]

Ha ezt megérted, menni fog !

2016. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek mind nehezebb feladatok, neked csak azt kell figyelni, hogy hány gyöke van:

[link]

2016. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!