Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez az feladat: használjon...

Ez az feladat: használjon olyan képletet, amely a "Megfelelt" szót írja ki, ha a pontszám legalább 100, és a bukotat írja ki, ha a pontszám nem éri el a 100-at. De ezt hogyan, milyen képlet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára nem mindentől független a feladat: nyilván valamilyen tantárgyon belüli és valamilyen témakörhöz kapcsolódik.


Aminél például értelmezni tudom, az valamilyen táblázatkezelő. (Például Excel, vagy a Google-táblázatkezelője.)


Például, az első oszlopba írhatók a nevek, melléjük, a második oszlopba az elért pontszámok, melléjük, a harmadik oszlopba a képlet, ami az elvárásnak megfelelő kiírást eredményezi.


Legyen, például a 2. sorban, az 1. oszlopban Nagy Lajos, a 2. oszlopban 128.

Ebben a sorban, a 3. oszlopba ezt kell írni: =HA(B2<100;”Bukott”;”Megfelelt”)

A cellából kilépve megjelenik, hogy Megfelelt.

A képletes cella jobb alsó sarkához húzva az egeret, + jelenik meg, ekkor, az oszlopban, lehúzva az utolsó sorig, minden sorban megjelenik az értékelés.

(Azért a 2. sorral kezdtem, mert, gondolom, az első sorban a fejléc van.)


Ha idegen nyelvű az Excel, illetve, a Google-táblázatkezelőnél mindenképp, HA helyett IF-et kell írni.


/Végszó: =HA(&FELADAT<>EZ;”Nem találtam el”;”Eltaláltam”)/

2016. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és bocsánat a hibás kérdésért! El is felejtettem írni, hogy excelben van a feladat. Ezekkel a képletekkel nem boldogulok.
2016. jan. 19. 17:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha valakai tudna segíteni még pár exceles feadatban ,mert a tanárra nem számíthatok és nem soká vizsgázni kell.
2016. jan. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!