Egy szabályos háromszög alapját hogyan tudom kiszámolni, ha a magasság 9 cm?

Addig tudom hogy mivel a magasság elfelezi az alapot ezért a/2.

2016. jan. 16. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szabályos háromszög minden oldala egyenlő hosszúságú, és minden belső szöge egyenlő, azaz 180/3=60°-os.

A magasságvonal két egyenlő derékszögű háromszögre bontja a háromszöget.

Egy derékszögű háromszög egyik befogója a magasság-vonal.

A mellette levőnek számító hegyesszög 60°/2=30°-os, a szemben levő hegyesszög 60°-os.

Egy befogó és egy szög ismeretében (bármelyiket választod), megfelelő szögfüggvénnyel kiszámítható az átfogó (ez egyből a szabályos háromszög egy oldala); vagy a másik befogó, ami a szabályos háromszög oldalának a fele.

2016. jan. 16. 12:21
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Sinusz tétellel.


Mivel szabályos a háromszög ezért a szögei 60-fokosak. (180:3=60)


Szóval: a:9=sin 90:sin60 --> a= 20,39 cm

2016. jan. 16. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
*10,39 bocsi
2016. jan. 16. 12:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Szinus tételt még nem tanultunk! Pitagorasz-tétellel kellene megoldani.
2016. jan. 16. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, akkor pillanat és megpróbálom azzal.
2016. jan. 16. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor másodfokú egyenletet tanultatok?

Hanyadikos vagy?

2016. jan. 16. 12:47
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Pitagorasz tétel:

9^2=a^2+a

162=a^2+a


Ezt behelyettesíted a másodfokú egyenlet megoldóképletébe (amit itt nem tudok leírni, mert tört meg gyök stb nincs), és megkapod a megoldást.

2016. jan. 16. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Pythagoras tétellel:

A szabályos háromszög oldala legyen: „o”.

A szabályos háromszög magasságvonala legyen: „m”.

m² + (o/2) ² = o²

9² + (o/2) ² = o²

81 + (o/2) ² = o²

81 = o² - (o/2) ²

81 = o² * (1 – 1/4)

81 = o² * 3/4

81 / (3/4) = o²

81*4 / 3 = o²

324 / 3 = o²

108 = o²

√(108) = o

10,3923 ≈ o


A szabályos háromszög egy oldala (így az alapja is) kb. 10,3923 cm hosszú.

2016. jan. 16. 16:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösszii! 😊
2016. jan. 17. 09:14