Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika! Hogy jött ki ez...

Matematika! Hogy jött ki ez az eredmény?

Figyelt kérdés

A feladat:


Adott 6 szakasz,hosszuk: 3 cm,3,4 cm ;4,4 cm; 5,6 cm; 6,3 cm és 9,2 cm.Hány különböző 3szög szerkeszthető ezekből az adatokból,ha egy szakasz többször is felhasználható?


Végeredmény:44 db


2010. márc. 28. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Sorrend számít, tehát variáció. Méghozzá ismétléses. Ami egy darab képlet oszt kész (6 elem, 3 helyre hányféleképpen górható be). A baj csak azzal van, hogy egy háromszög bármely két oldalának összege nagyobb kell hogy legyen mint a harmadik oldal. Javaslatom: számold ki a fent említett variációt, de csak 5 elemmel (ne legyen közte a 9.2cm). Aztán ehhez még hozzá kell adni az összes háromszöget, amiben benne lehet a 9.2. Az pedig megint ismétléses variáció (5 elem, 2 helyre hányféleképpen górható be, azért csak 2 helyre, mert a 9.2-es oldal fix), és ehhez még hozzá kell adni azokat is, aminek két oldala 9.2 (ez 5 darab lesz, egyértelmű), és még azt is, aminek mindhárom oldala 9.2 (1 darab). Oszt kész.


6^3 + 5^2 + 5 + 1 = 247 az eredmíny.


Oszt ez azért van, mert az ismétléses variáció képlete n^k. (n elem k helyen)

2010. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocs, elk*rtam.


5^3 + 5^2 + 5 + 1 = 156


Így mán jó.

2010. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
na igen,én is így csináltam de ez elvileg nem okés,a végeredmény 44
2010. márc. 28. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és azért a 9.2cm-t vesszük ki, mert pl 3+3.4 vagy 3+4.4 vagy 3+5.6 és még sok más is kevesebb mint a 9.2.


Viszont 3+3.4 már kevesebb lesz mint 6.3. Na de most esik le, hogy megint elk*rtam, mert pl. 3+3 az kevesebb mint a 6.3 :((((


Szóval ezért módosítani kell az eredményt: Ki kell vonni azon háromszögek számát, aminek két oldala is 3 cm. Fú dikk most esik le hogy már megint elk*rtam valamit az elején :PP


Na várjál mingyán átgondolom.

2010. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kis kombinatorikai feladvány! Megoldani nem fogom, mert fáradt vagyok,de azzal operál a feladat, hogy nem mindegy, hogy mi alapján rendezed az oldalakat. Ugyanis a 3szögnél a 2 rövidebb oldal (befogók)hosszának összege, mindig nagyobb kell legyen a 3. (átfogó) oldalnál. Tehát, ha veszed a 2*3cm oldalt, ahhoz max az 5,6cm oldal tartozhat 3-ként.
2010. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na megvan. Nem variáció, mert így például a 3, 3.4, 4,4 és a 3.4, 4.4, 3 az két különböző eset. Bár igazából kombináció sem, mert ha pl két oldalt felcserélünk, akkor az már másik háromszög, de az egyszerűség kedvéért számoljunk kombinációval.

Vegyük csak az első 4 hosszt. Ci(4;3) = 20


Ehhez még hozzá kell venni az összes lehetségest, amiben benne van a 6.3 és a 9.2

2010. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát rohadjon meg ez a feladat. Írd már meg a megoldást ha kiderül órán :P
2010. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy többször is felhasználható egy szakasz? Mert ha csak az első 4db szakaszt nézem, már azokból össze lehet hozni 64db 3szöget..., de,ha elhagyom a 9,2-t és nem használok egy szakaszt 2x akkor is össze lehet hozni kapásból 60db 3 szöget. Szar a feladatod, vagy elírtad szvsz!
2010. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mert ha csak az első 4db szakaszt nézem, már azokból össze lehet hozni 64db 3szöget"


Ez azért van, mert a variáció miatt többször számoltunk jó pár háromszöget, de ezt már egyszer leírtam...

2010. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!