Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Francia házimba kéne segíteni....

Francia házimba kéne segíteni. A házi feladatom, hogy egy 170 szavas levelet kell írnom egy barátomnak amiben meghívom Debrecenbe. Le kellene benne írnom miért fontos, hogy eljöjjön és hogy miket tudnánk csinálni?

Figyelt kérdés
Órákon amikor ezt tanultuk nem voltam ezért azt sem tudom hogy kezdjek hozzá.

2016. febr. 1. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezd így: Cher Marc/Chère Marie, Comment ça va? A folytatást azért nem írom le mert Neked kell gyakorolnod. Az a fontos az ilyen levelekben, h a nyelvet gyakorold, nem feltétlen az, h igaz amit leírsz.
2016. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mivel elhívod: "Je voudrais t'inviter á Debrecen oú j'habite."

Leírhatod, hogy bemutatnád a várost, írhatsz bele nevezetességeket pl Nagytemplom, Nagyerdő, Kossuth tér, Déri múzeum. Írhatod közeljövőben vagy sima jövőben is szerintem. Befejezésnek: "Je serais heureuse/heureux si tu purrais venir. Á bientot."

2016. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha legalább magyarul leírod a levelet, pl. hogy miket akarsz neki megmutatmi vagy mit szeretnél csinálni vele, lefordítom a mondataidat.

De mivel én csak egyszer jártam Debrecenben, az is nagyon régen volt, fogalmam sem lehet róla, hogy ott miket lehet megnézni vagy csinálni...

2016. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!