Helló mindenkinek! Egy feladatban szeretnék hozzátok fordúlni, így hangzik:

Határozd meg annak a valószínűségét, hogy az {1,2,3,...,9} halmazból egy tetszőlegesen kiválasztott kételemű részhalmaz csak négyzetszámokat tartalmazzon!

Előre is köszönöm! :)



2016. jan. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Kétféle módon:

1) kombináció(3;2) / kombináció(9;2) = 3/36 = 1/12

2) 3/9 * 2/8 = 1/12

2016. jan. 24. 21:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Összesen a 9 elem közül 9 alatt a 2 (9C2) féleképp tudsz kiválasztani kételemű részhalmazokat (ez az összes eseted), kedvezőek pedig azok, amelyekben csak négyzetszámok vannak {1;4;9} <- ebből összesen 3 féleképp tudsz 2elemű részhalmazokat képezni. a valószínűségszámítás klasszikus modellje szerint, ha mindegyik részhalmaz kiválasztása egyformán valószínű, a valószínűség megegyezik a két érték hányadosával (kedvező/összes), azaz p=3/84.
2016. jan. 24. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, te mit számoltál?
2016. jan. 24. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Oh, én kérek elnézést, 9 alatt a 3-mat számoltam. :3
2016. jan. 24. 21:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Ngyon szépen köszönöm! Rengeteg kis feladatokat vartak ma a nyakamba, elkel a segítség! :)
2016. jan. 24. 22:16