Hogy kell ezt a feladatot megoldani? (matematika,11. o)

cosx = sin(x - π/4)

2016. febr. 2. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy összefüggés: sin(x-y)=sinx*cosy-siny*cosx. π/4 = 45 fok.

sin(x - 45)=sinx*cos45-sin45*cosx=cosx

cosx=sinx*gyök2/2-gyök2/2*cosx

átrendezve:

sinx/cosx=(2+gyök2)/gyök2

a sinx/cosx=tgx

tgx=(2+gyök2)/gyök2

x=67,5fok

2016. febr. 2. 18:30
 2/3 anonim ***** válasza:

A feladat

cosα = sin(α - 45°)

Legyen

ß = α - 45°

így lesz

cosα = sinß


Akkor van egyenlőség, ha

α + ß = 90°

ß-t behelyettesítve

α + α - 45 = 90

Rendezve

2α = 135

és

α = 67,5

========

2016. febr. 3. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
ebből is látszik, hogy milyen sokféleképpen meg lehet oldani egy feladatot. :)
2016. febr. 3. 21:59