Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Villányi Attila: Ötösöm lesz...

Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából? Segít valaki megoldani ezeket a feladatokat?

Figyelt kérdés

53.C

Egy gáz-halmazállapotú vegyületben a N és az O tömegaránya 7:16, adott hőmérsékleten és nyomáson a levegőre vonatkoztatott sűrűsége 3,17. Milyen képletre következtetünk ebből?


54.B

Egy karbonsav gőzének - melyet olyan hőmérsékleten mértünk, amikor a molekulák gyakorlatilag mind dimereket képeztek - oxigéngázra vonatkoztatott sűrűsége 2,8750. Mi a sav képlete?


54.C

Egy egyértékű, telített alkohol moláris tömege 88 g/mol. Melyik alkoholról van szó?


55.B

Számítsuk ki, hány Cl atomot tartalmaz az a metánszármazék, amely gőzének nitrogéngázra vonatkoztatott sűrűsége 1,80!


56.B

Egy kétértékű, telített karbonsav 61,5 tömeg% oxigént tartalmaz. Melyik ez a vegyület?



Nem lusta vagyok a házimhoz, próbálkoztam velük, de a megoldás csak az A részeket magyarázza (vagy azt se) én viszont nem értem és hiába csináltam meg az A-t mindegyikből jól, a B és a C már teljesen különböző. Előre is köszi, ha van olyan aranyos ember, aki csak egyet is megmagyaráz nekem ezek közül.



2016. febr. 3. 17:55
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

1; A relatív sűrűség egyenlő gázok esetén a moláris tömegek arányával.

2; Karbonsavak általános képlete?

3; Dettó

4; l.m.1

5; Általános képletből t%-ot hogyan csinálsz?

2016. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!