Hogyan jött ki a számlálóban a 3?


n/n+3 - n-1/n+2 = 3/(n+3)(n+2)


A nevezőt még értem, össze van szorozva az előző két tört nevezője, de a számlálóban hogyan jött ki a 3?


2016. febr. 5. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak a számláló közös nevezőre való hozás után:


n*(n+2) - ((n+3)*(n-1)) = n^2 + 2n - (n^2-n+3n-3) = n^2 + 2n - n^2 + n - 3n + 3 = 3


-B

2016. febr. 5. 21:24
 2/2 A kérdező kommentje:

Ahaaa tehát van egy keresztbeszorzás 2-2 taggal, így már értem, világos.

Köszi!

2016. febr. 5. 21:30