Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a közös megoldásai a...

Mik a közös megoldásai a következő egyenlőtlenségnek?

Figyelt kérdés

[abszolútértékben([(x^2)-1]/[x+2])]<1 ÉS [4/(x-2)]<0-nak?

Az elsőt számoltam még ki, de nem hiszem, hogy jó...minden esetre úgy csináltam, hogy felírtam az első egyenletet, hogy 0 és 1 közé esik-->felírtam azt a zegyenlőtlenséget,hogy az első egyenlet nagyobb mint nulla, majd azt ,hogy ugyanez az egyenlet kisebb mint 1....és ennek nzem a metszetét.....kezdésnek jó? a második az egyszerűbb.....segítenétek?



2016. febr. 14. 11:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Az jött ki végeredménynek, hogy ]1;2[....ez jó megoldás?
2016. febr. 14. 12:14
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve ennyi: ]-1,3;2[
2016. febr. 14. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy jó -e, azt le kell ellenőrizni, ezt próbának hívják. Kiveszel az intervallumnak egy elemét, és megnézed, fenállnak -e rá a kívánatos egyenlőtlenségek.
2016. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tatyesz ***** válasza:
Igen, ez a helyes: ]-1,3;2[
2016. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fibonacci ***** válasza:

Szerintem is jó a végeredmény, mármint az egész egyenlőtlenségrendszerre. (Csak az első egyenlőtlenség eredménye tágabb halmaz.)


Szerencsére nem befolyásolja végeredményt, de a kérdésben írt elgondolás nem helytálló.

Pl. egy ilyen egyenlőtlenség |A| < 4 esetén az abszolútérték elhagyásával kapott egyenlőtlenségrendszer

nem 0 < A < 2 hanem

ez -2 < A < 2 lenne.

2016. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!