Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy is van ez a 3 tizedesjegy...

Hogy is van ez a 3 tizedesjegy pontosság?

Figyelt kérdés
Van egy olyan gyakorlati feladatom, ahol azt kéri,hogy mérjek le 6 g anyagot, és a pontos tömegét jegyezzem fel 3 tizedesjegy pontossággal ? Akkor most mit is kell irnom?

2016. febr. 14. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha például az eredmény: 6,2345657788, akkor te három tizedesjegyig feltünteted az eredményt: 6,234.
2016. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy meg van adva, hogy 6 g kell, akkor annak pontosnak kell gondolom lennie, és akkor mire utána tizedesjegy még?
2016. febr. 14. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom így: 6,000

Egyébként szerintem a feladat célja az legyen, hogy egy "gyárilag" meghatározott 6 gramm tömegű valamit pontosan le kell mérni. Ha megméred valószínűleg nem kereken 6-ot fogsz kapni, így már lenne értelme a 3 tizedesjegyes kerekítésnek.

2016. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem hogy meg van adva, hogy 6 g kell, akkor annak pontosnak kell gondolom lennie"


A méréstechnikában nem létezik olyan fogalom, hogy pontos. Minden mért mennyiség hibával terhelt, ezért kell a kerekítésekre kitüntetett figyelmet fordítani, hiszen nem mindegy, hogy a velük való számolás után a hiba hogyan terjed tovább, azaz hogyan halmozódik.


Ezért aztán minden mérési feladat esetén el kell végezni a szabatos hibaszámítást!


Hibaszámítás nélkül a mérés nem hiteles, és egyben értelmét is veszti.

2016. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
1. válaszoló, csak gondoltam szólok, hogy a 6,2345657788 számnak a 3 tizedesjegyre kerekített értéke 6,235...
2016. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!