Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene egy elektrodin...

Valaki segítene egy elektrodinamika feladatban?

Figyelt kérdés

Hogyan kell megoldani?


[link]


Köszönöm!



2016. febr. 14. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a probléma? Fel kell írni az egyensúlyi egyenletet, úgy mint harmonikus oszcillátornál, csak ugye itt még egy elektrosztatikus erő is bejeön.

Ezután kijön szépen a diffegyenlet és abból már megy minden.

2016. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! diffegyenlet nélkül nem lehet megcsinálni?
2016. febr. 14. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
nem
2016. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez jó megoldás?

[link]


ha nem az és nem nagy fáradtság megírnád mi az?

2016. febr. 14. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit írsz, egész biztosan rossz, mert még a mértékegység sem stimmel... A tömegnek biztos benne kell lennie, szerintem az kimaradt.


Megmondom őszintén, a végképletet én sem tudom. Azt írtam le, hogyan lehet levezetni. Ha levezetném, akkor tudnám megmondani, mi a végeredmény. Erre most viszont nincs időm.

2016. febr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fel kell írni a test mozgásegyenletét, megnézni, hol van egyensúlyi helyzet, megállapítani, hogy az stabil-e (az lesz), és e pont körül Taylor sorba kell fejteni az erőket első rendig (vagy a kis kitérésben csuklóból linearizálni megfelelő rutin megléte esetén). Ezután a gyorsulásra rendezve az egyenletet a lineáris visszatérítő erőket összevonó tag együtthatójából kiolvasható a körfrekvencia.
2016. márc. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!