A Föld-Nap távolság 150 millió km.Határozd meg a Föld sebességét és a centripetális gyorsulást!

Segítség...



2016. febr. 16. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszeru kepletbehelyettesites, kiirod a fv. tablabol. Mi a problema?
2016. febr. 16. 19:56
 2/6 A kérdező kommentje:
A sebesség ugye út idő aránya,akkor az időt 24 órának vegyem?
2016. febr. 16. 21:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja,és a sugár marad 150 millió km?
2016. febr. 16. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
kormozgas kepleteinek megfeleloen
2016. febr. 17. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszerű körmozgás! :-)


R=150 millió km

R=1.5*10^11m

s=2*R*pi

s=9.424777961*10^11m


Keringési idő? Nem, nem 24 óra, hanem 1év.

t=365*24*60*60s

t=3.1536000*10^7s


Ebből a kerületi sebesség (már ha a feladat azt kérdezi, de erre csak a 150 millióból tudok következtetni.)


v=s/t

v=9.424777961*10^11m/3.1536000*10^7s

v=2.988577486*10^4m/s azaz 29.886km/s


(Wikiből az átlagos pálya menti sebessége :29,783 km/s)


acp=v^2/R

acp=8.931595392*10^8/1.5*10^11

acp=5.9544*10^-3m/s^2


Számolj azért utána.

2016. febr. 17. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. febr. 17. 17:21