3x^4+2x^2-4x=0 Ezt hogy oldom meg? Simán a másodfokú egyenlet megoldóképletével?

2010. márc. 30. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azzal nem, mert ez negyedfokú egyenlet. Egyszerűsíteni kell valahogy. Vagy úgy, hogy bevezetsz mondjuk egy y-t pl. legyen x^4 = y^2 de ez lehet itt nem fog működni. Vagy pedig alakítgatsz valamit. Kiemelsz, mit tudom én.
2010. márc. 30. 21:26
 2/12 A kérdező kommentje:
De mivel hiányos negyedfokú egyenletről van szó, nem lehet megoldani a másodfokú egyenlet megoldóképletével?
2010. márc. 30. 21:29
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként lényegében már lényegtelen, mert ma volt a dolgozatban, de nem csináltunk ilyet az órán, ezért csak tippeltem... de ezek szerint rosszul csináltam?
2010. márc. 30. 21:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha megoldóképlettel próbálod csinálni akkor nem ezt oldod meg hanem ezt: 3x^x + 2x -4 = 0

Ami totál nem ez.

2010. márc. 30. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
3x^2 bocs, elírtam :P
2010. márc. 30. 21:32
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, értem köszi. Akkor légyszi valaki írja le, hogy mi a megoldás menete, mert idén érettségizem, és legalább ott tudjam már. :)
2010. márc. 30. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

X^2 helyett beírsz mondjuk a-t

így lesz az hogy 3a^2+2a-4=0

És elvégzed (bocsi de késő van most nincs kedvem kiszámolniXD) utánna meg kijön ugye két érték és akkor visszaírod hogy:

X^2=....

X^2=....

és megoldod:)

2010. márc. 30. 21:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Juj bocs, most látom, hogy ott a végén nem sima 4es áll hanem 4x.. :S jaj akkor ez nem jó..:S bocsi:$
2010. márc. 30. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
szorzattá alakítos
2010. márc. 30. 22:02
 10/12 anonim ***** válasza:

1. kiemelsz x-et, igy x1=0

2. szorzattá alakítod a másik tényezőt, majd hasonlóan megoldod

2010. márc. 30. 22:04
1 2