Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez az angol mondat nyelvtanila...

Ez az angol mondat nyelvtanilag hogyan helyes?

Figyelt kérdés

Adott egy képi szituáció, amelyen egy fiú észreveszi, hogy a kutyája eltűnt, majd megkérdi az embereket, hogy nem látták-e.

After he had realised that his dog is gone, he asked the people if they had seen it.

Itt arra próbáltam figyelni, hogy a past perfect jó legyen, és a reported speech is. Nem tudom helyes-e az a része, de a fő kérdés a "that his dog is gone" lenne. A testvérem szerint "that the dog was gone", hiszen az is a past perfect miatt múlt idejű lesz, de szerintem jelenben is helyes, hiszen általánosságban véve eltűnt, nem is lett meg, csak simán jelen idejű passzív mondatrész.

Kérlek segítsetek, és köszönöm a válaszokat. :)



2016. febr. 17. 18:51
 1/7 anonim válasza:
Nekem meg pont a 'that the dog HAS gone' tetszene...:DD
2016. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem általánosságban tűnt el, mert az egész, nagyon is konkrét szituáció múlt idejű. Úgyhogy testvérkének van igaza.
2016. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es jól mondja,

- az egész szituáció amiről szól a mondat, a múltban volt.

- reported speech esetén ugye egyébként is észre kell venni, hogy ha a főmondat minimum múlt idejű (vagy befejezett múlt) akkor ehhez egyeztetve a "his dog was gone" mellékmondat is.


Másrészt az "after he had realised" időhatározói rész előidejűséget fejez ki a "he asked" főmondathoz képest, de szigorúan véve a "his dog was gone" volt logikusan a "legeslegelőbb", szóval engem ez is elgondolkoztatna, hogy lenne-e értelme, ha az is akár inkább "he had gone" befejezett múlt. Logikailag még ennél eggyel is lehetne hátrébb, csak ugye "had had gone" meg már nyelvtanilag nincs.

Ilyenkor mondja azt az egyszeri angol piaci kofa, hogy "háá úccse lehet okosba mondani, akkó mozsmá úgyes mindegyaz, ho mijjen igeidő, jó lesz az was-nak is meg is-nek is."

2016. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :)
2016. febr. 17. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Mintha lenne itt némi félreértelmezés, reportedben nem az a kritérium a vissza nem csúsztatásra, hogy általánosság-e, hanem az, hogy a beszélő úgy tudja/gondolja, hogy a report idejében is fennáll a jelenség.
2016. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általános igazság is lehet: a Föld forog a nap körül. (És nemcsak azért, mert tegnap is forgott.)
2016. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
101 %-ra egyetértünk. A Föld Nap körüli forgására is értelmezhető az, hogy a beszélő úgy tudja/gondolja, hogy a report idejében is fennáll a jelenség.
2016. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!