Valaki aki vágja a fizikát segítene?


Homorú,domború tükrök képletéből szeretném megtudni

(N=K/T=k/t és 1/f=1/t+1/k )

pl.:- ha ezek közül a K-t kérdezik és csak a d,t,T van megadva

- ha a N-t kérdezi és csak a f,t van megadva

akkor,hogy kell kirendezni vagy kiszámolni?

(Bocsánat a nem világos megfogalmazásért)



2016. febr. 18. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így nem teljesen világos. Ahogy értem az a helyzet áll fent, hogy kaptál 2 képletet. Mivel "d" egyikben sem szerepel, ezért ilyet vagy nem adnak meg, vagy csak nem ez a két képlet tartozik ehhez a feladat típushoz (szerezz meg minden képletet és ha úgy sem megy, akkor lehet tud valaki segíteni).

Viszont ha N-et kérdeznek és "f" és "t" van megadva, akkor az könnyen kiszámolható.

(1/f)=(1/t)+(1/k) -> (1/k)=(1/f)-(1/t) -> k= 1/((1/f)-(1/t)) -> N=1/{[(1/f)-(1/t)]*t}

A különböző zárójelek csak az átláthatóság végett vannak. Ha még így sem látható át, akkor leírom egy lapra és elküldöm.

2016. febr. 18. 21:36
 2/6 A kérdező kommentje:

d az nem szükséges viszont a k-ra én ezt a képletet találtam k=(t*f)/(t-f).

Igazából azt nem tudom,hogy ha 3 ismeretlen van a N=K/T=k/t be és ezt elvileg a 1/f=1/t+1/k-val kilehet hozni majd behelyettesíteni az N-es képletbe

2016. febr. 18. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában, ahány ismeretlen van, annyi egyenletet kell felírni. Azaz, ha három ismeretlened van, akkor független megoldások előállításához legalább 3 független egyenlet kell.
2016. febr. 18. 22:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!!
2016. febr. 18. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
A k=(t*f)/(t-f) ugyan úgy jó, mint a k= 1/((1/f)-(1/t)). Bármelyiket használhatod.
2016. febr. 18. 22:47
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
A d nem a dioptria véletlenül? akkor d=\frac{1}{f}
2016. febr. 21. 10:24