Standardállapotú levegőben 1 g ként égetünk el. A keletkező gázelegy összetétele: 10 v/v % SO 2, 11 v/v % O 2, 79 v/v % N 2.

Mekkora térfogatú levegőben égettük el a szenet?


Nem értem a megoldó kulcsot /ötösöm lesz 198/

Köszönöm szépen!



#kémia #megoldás #kémiából feladat
2016. febr. 24. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2


M(S) = 32 g/mol

m=1 g

n(s)=m/M = 1g / 32 g/mol = 0,03125 mol

A reakcióegyenlet alapján ugyanennyi O2 kellett a reakcióhoz


1 mol standard állapotú ideális gáz térfogata : 24,5 dm3


A keletkezett SO2 térfogata = a felhasznált O2 térfogatával és ez az össz levegő 10%-a


V= 0,03125 mol × 24,5 dm3/mol = 0,7656 dm3 a felhasznál O2


0,7656×10= 7,656 dm3 az összes levegő

2016. febr. 24. 22:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. febr. 25. 13:09