Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy állatkert beszerez 4 hím...

Egy állatkert beszerez 4 hím és 5 nőstény tigrist, melyeket egy kisebb és egy nagyobb kifutóban helyeznének el az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

3-nál kevesebb tigris 1 kifutóban sem lehet, a nagyobb kifutóba több tigris kerül mint a kisebbe, mind2 kifutóba kell tigrist rakni, egyik kifutóba se lehet több hím mint nőstény?


Hányféleképpen helyezhetik el a 9 tigrist a 2 kifutóban? A tigriseket megkülönböztetjük egymástól és 2 elhelyezést eltérőnek tekintünk ha van olyan tigris amelyik az egyik elhelyezésben más kifutóban van mint a másik elhelyezésében.


2016. febr. 25. 17:20
 1/3 anonim válasza:

Vagy úgy tudod elhelyezni őket, hogy a kicsiben 2 nőstény és 1 hím, a nagyban 3 nőstény 3 hím VAGY a kicsiben 2 nőstény 2 hím a nagyban pedig 3 nőstény 2 hím.


Az elsőben a kicsibe és nagyba is a nőstényeket 10féleképpen, melléjük a hímeket 4féleképpen lehet berakni. Ezek összeszorozva 40féle eset. Vagyis összesen 80 a két kifutóval.


A második variációban a nőstényeket 10féleképpen, a hímeket 6féleképpen lehet berakni. Azaz 60, a két kifutóval pedig 120.


Tehát a végeredmény nálam 120 meg 80 vagyis 200féleképpen lehet elhelyezni a tigriseket.

(remélem jól számoltam, mert mi is hasonlót veszünk :))

2016. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen pont annyi! Tanár adta, hogy gyakoroljunk, most jöttem rá, hogy ez egy érettségi feladat amire 17 pont jár.
2016. febr. 25. 18:55
 3/3 anonim válasza:
Hoppa 17 pont azert az nem semmi! Mi csak ilyen 5-6 pontosokat oldogatunk. De azert ez nekem is jo volt gyakorlasnak. :)
2016. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!