Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom elemezni ezt a két...

Nem tudom elemezni ezt a két mondatot, mert most tanultuk és még nem megy valami jól. ◾Ezt a verset Petőfi Sándor,19. század nagy magyar költője írta. ◽A költemény a szerelemről és a szabadságról szóló epigramma. Hogy kell?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"ezt a két mondatot"


MELYIK két mondatot?

A "Szabadság, szerelem" című versre gondolsz?

2016. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Istenem, Julianna .... (Na, jobb, ha nem mondok semmit, mert kitiltanának!)

Mit állítunk? Írta.:állítmány

Ki írta? Petőfi Sándor: alany

Mit írt? verset. Tárgy

Melyik verset? Ezt: minőségjelző

A költője-vel bajban vagyok, szerintem az egy értelmező, mert hátra van vetve, de alanyként is működik. Ennek utána kéne nézni.

Milyen költője? nagy magyar: minőségjelző

Minek a költője? A század költője: birtokos jelző

Melyik század? A 19. : minőségjelző

A másik MONDAT (Julianna):

Mit állítunk? epigramma (ez névszói állítmány, nem cselekvés)

Mi epigramma? a költemény: alany

Milyen epigramma? szóló: minőségjelző

Miről szóló? a szerelemről és a szabadságról: ez egy vonzat, mi állandó határozóként tanultuk, de azóta változott a megnevezés.

2016. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát leírtam 2 mondatot azokat kell elemezni az egyik mondat az:Ezt a verset Petőfi Sándor,19.század...

Másik:A költemény a szeremről és a szabadságról...

2016. febr. 28. 14:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. febr. 28. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!