Kémiások, tudnátok segíteni?


1.) SO2 előállatása sójából sósavval (mi a sója?)


2.)Színtelen oldatba színtelen gázt vezetünk. az oldat megzavarosodik, majd a gáz folyamatos bevezetés közben kitisztul.

a) Melyik vegyület vizes oldatáról van szó?

b)Írd fel a két folyamat egyenletét


3.)A(nemfémes elem) +h2 -> B(g) +o2 ->C(g) +O2 -> D(g) +H2O+o2 -> E

az ismeretlen anyagok képletét kell megadni és hogy mely folyamatokhoz szükséges katalizátor


4.)A(nemfémes elem) +O2 -> B +O2-> C +H2O -> D

ugyanaz, mint a 10-esnél



2016. febr. 28. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán leírhatnád a témakört, mert ennyiből hogy lehetne rájönni?

Színtelen oldat színtelen gáz... Szerinted nincs más ilyen???????? Meg hidrogénnel reakció....


1) Na2SO3 + HCl = NaCl + H2O + SO2


2) a) Kalcium-hidroxid

2) b) Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O és CaCO3 + H2CO3 = Ca(HCO3)2


3)


4) A=S, B=SO2, C=SO3, D=H2SO4


Ezeket az utolsókat amúgy nem igazán értem. Pl. csak egy termék keletkezhet, nevezetesen B vagy C vagy ezek mellett más is. Mert nem mindegy.

2016. febr. 28. 15:18
 2/3 Walter_Dornberger ***** válasza:

ad3:

Haber-Bosch szintézis és salétromsav gyártás

N2+2H2 = 2 NH3

Nh3+o2 = NOx + h2o

Nox+O2+h2o = HNO3

Katalizátor kell:Pt az amónia előállításához és oxidálásához.


Ad 4:

A harmadik lépéshez V2O5 (vanádium pentaoxid) katalizátor kell.

2016. febr. 28. 17:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Örök hálám.
2016. febr. 28. 21:29