Kémia,9. osztály?! Help meee


Mekkora a térfogata a 2,24g szén-monoxidból és 1,76g szén-dioxidból álló standard-állapotú gázelegynek?



Ez a házifeladatunk.Csak az a probléma,hogy nemigazán tudom megoldani.Nem vettük át még ezt az anyagot,számítást.Nagyjából talán hozzátudnék kezdeni,de inkább a ti segítségetek kérem.

Nem kell megoldani az egészet,elég,ha kezdőlökést adtok.Vagy nagyjából elmagyarázzátok hogyan is kell megcsinálni.


Köszönöm előre is!:)



2016. márc. 1. 16:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Senkiii?!😞
2016. márc. 2. 18:06
 2/3 anonim ***** válasza:

M(CO)=12+16=28 g/mol

M(CO2)=12+2*16=44 g/mol


n1 = m1/M1

n2 = m2/M2



n=n1+n2


[link]


1 mol standard állapotú gáz 24,5 dm3

n mol standard állapotú gáz n*24,5 dm3

2016. márc. 2. 23:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2016. márc. 3. 15:48