Egy számtani sorozat 3. és 7. tagjának összege 24. Mekkora a sorozat 5. tagja?


Sziasztok!

Valaki tudna ebben segíteni?


2016. márc. 2. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

a3+a7=24

-------

a3=a5-2d

a7=a5+2d

----------

(a5+2d)+(a5+2d)=24

2a5=24

a5=12

2016. márc. 2. 09:55
 2/3 anonim ***** válasza:

jav.:

(a5+2d)+(a5+2d)=24

helyett

(a5-2d)+(a5+2d)=24

2016. márc. 2. 09:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2016. márc. 2. 10:00