Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A sósav sűrűsége hány %...

A sósav sűrűsége hány % változik, ha 35 C-kal felmelegitem?

Figyelt kérdés

Ekkora badarságot kaptam házira. Valaki netán tudna segiteni ebben a hülye fizikában??

Köszönöm előre is!



2016. márc. 3. 16:14
 1/4 Vlagyimir Rosztov válasza:
A sosav a hidrogenklorid vizes oldata...hmm..gondolom függ attól hogy hány tomegszazalekos...Max 38 lehet mer a többi kivalik az oldatbol...A hőfok növekedésével nő a térfogat is... tudni kéne a sosav suruseget... de mivel más fokon más ezért ez már tényleg ..neten utána nezel...ha ott nincs akkor nem tudom. ..elég jó kerdes...egy kémia tanár talán segithet...
2016. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Barátom, szó szerint ez áll a háziban, igy csak ezt tudtam ide bemásolni. De köszi, ez is segitség volt!
2016. márc. 3. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Több lehetőség van:


1. Ha valahol találsz egy táblázatot ( nekem nem sikerült,de Te lehetsz ügyesebb...) , amibe különböző hőfokon szerepel a sósav sűrűsége akkor csak elosztod egymással a két adatot és megszorzod százzal.


2. Igazából egy adat is elég , a sósav hőtágulási együtthatója, ha ezt megtalálod akkor már egyszerű, mert 20 C-os adat sok helyen meg van csak kiszámolod az 55 fokos térfogatát, abból már megvan a sűrűség is.


3. régi vita, hogy mi a "sósav" ? A HCl vizes oldata, vagy a HCl gáz ? Gondold azt, hogy gáz. A pV=nRT segítségével könnyű kiszámolni p,n,R állandó, tehát csak izobár állapotváltozással kell kiszámolni a kettő V -t, mivel a tömeg is állandó, a két térfogat aránya, pont a sűrűségek aránya.

2016. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Például ha figyelne arra, amit órán elmondok. :)
2016. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!