Valaki segít nekem matekból? Ezeket a feladatokat nem tudtam megcsinálni.


1. Adjunk meg olyan B halmazt a síkon amelyre igaz a következő állítás: B a sík egyenesei közül csak a koordinátarendszer tengelyeit nem metszi, a többit igen.


2. Egy húrnégyszög két szemközti oldala 5 és 10 egység. A körülírható kör sugara 10 egység. A négyszög leghosszabb oldala 20 egységnyi. Milyen hosszú a hiányzó oldal?


3. Adjon meg három olyan halmazt amelyekre igaz hogy bármely kettő metszetének elemszáma végtelen, de a három halmaznak nincs közös eleme, ill. A három halmaz uniója az egész számok halmazával egyenlő.

a) Válasszunk véletlenszerűen egy egész számot ]0;100] intervallumból. Mekkora valószínűséggel tartozik az egyes halmazokba?

b) A három halmaz közül melyikben van a legtöbb, legfeljebb negyjegyű nem negatív négyzetszám?


2016. márc. 5. 10:17
 1/1 Fibonacci ***** válasza:

1)

Pl.

az x/y = y/x

egyenletet kielégítő (x,y) számpárok alkotta halmaz,

vagy

a sík összes pontjából a tengelyek kihagyásával nyert ponthalmaz:

{ (x,y)∈ℝ×ℝ | xy≠0 }


-------------------


2)

Vegyük észre, hogy a 20 cm-es oldal egyúttal átmérő is.

A Thalész tétel miatti derékszögű Δ-ekből

a Pitagorász tétellel kiszámíthatók az átlók:

e² + 5² = 20² → …

f² + 10² = 20² → …


Az eredményeket a húrnégyszögek oldalaira és átlóira vonatkozó

ac + bd = ef

egyenletbe kell behelyettesíteni.


-------------------



3)

A = {6-tal osztva 0, 1 vagy 2 maradékot adó egészek}

B = {6-tal osztva 2, 3 vagy 4 maradékot adó egészek}

C = {6-tal osztva 4, 5 vagy 0 maradékot adó egészek}

2016. márc. 5. 18:09