Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vitaindító fogalmazás. (? )

Vitaindító fogalmazás. (? )

Figyelt kérdés
Irodalomórára vitaindító fogalmazást kell írni: Képmutatás és őszinteség a felnőttek világában hogyan kell,miképpen kell,egyszerűen mi a szösz az a vitaindító fogalmazás?

2016. márc. 6. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Gondolj arra, mintha egy megbeszélésen lennél, körülötted ül a hallgatóság, és Te vagy az előadó.

Azaz Te kezded el a beszélgetést, az adott témát tárgyalni, fejtegetni, az első mondatok a Te szádból hangzanak el.

Tehát Te indítod el a a vitát, utána már a többiek is hozzászólnak, elmondják véleményüket.


Képmutatás és őszinteség a felnőttek világában


Megszólítod őket: Tisztelt .....!

ahogyan legjobban illik a hallgatóság összetétele szerint


Mai témánk, ahogyan az a címben is elhangzott...

Kezdheted azzal, hogy ma a közéletben, de a mindennapi életben is elharapózott a képmutatás, az őszintétlenség a felnőttek világában.


Nap, mint nap tanúi vagyunk ennek, az írott és az elektronikus médiumokban egyaránt.

Sok esetben ugyanattól a közszereplőtől egymással homlokegyenest eltérő nyilatkozatot hallunk, látunk, eldönthetetlen, mikor volt őszinte, mikor mondott, állított valótlant ?

Ez a viselkedés szó szerint fertőzi életünket, bántja igazságérzetünket, hiteltelenné teszi az adott embert a szemünkben.

Az éremnek két oldala van, sőt három, szoktuk mondani. Más-más nézőpontból a dolgok nem egyformák, nem egyértelműk , másképp láthatják azok, akik közelebb vannak hozzá, és másképpen azok, akiknek nincs igazán rálátásuk az eseményekre, történésekre.

Fakadhatnak ebből is a problémák, de általában nemcsak erről van szó.

Könnyebb a dolgokat úgy magyarázni, hogy nem mondjuk meg a teljes igazságot, kicsit ferdítünk, "elkenjük" a részleteket, s így már nem tűnnek annyira veszélyesnek, felháborítónak, stb. esetleg.

Ez a fajta őszintétlenség nem vezethet jóra.

A gyermekek, fiatalok számára mindig a példa a legjobb pedagógia, s ha azt látják a felnőttektől, hogy ez a viselkedés a célravezető, ez válik általánossá, ők is elkezdenek e szerint élni.


Ez egy felnőtt véleménye, fejtsd ki Te a saját véleményedet, saját szavaiddal, én csak meg akartam mutatni, hogyan kellene elindulni...

S ha elérted a megadott terjedelmet, a végén jöhet egy mondat, amelyben felkéred a hallgatóságot, most ők következnek, várod észrevételeiket, hozzászólásaikat a témával kapcsolatban.

2016. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. márc. 14. 13:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy segíthettem !

Remélem, hasznos volt számodra !

2016. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nekem is hasznos volt így, 2 év távlatában. Köszönöm! :)
2018. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is:'D thx
2018. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hálásan köszönöm így 4 év után! :)
2020. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szintén 4 év után még mindig hasznos :D
2021. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is köszönöm :DD
2021. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is c:
2022. jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!