Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ezekben a...

Tudnátok segíteni ezekben a kérdésekben a Kőszívűvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

tudom hogy rengeteg kérdés és válasz fent van a neten és azt is hogy a regény is fent van de elfelejtettem a sok más dolgozat és dolog miatt hogy még ezt is el kéne olvasni és elfelejtettem de holnapra kell visszavinni a feladatlapot és ennyi idő alatt nem tudom elolvasni lécci segítsetek

1- ki kivel béküljön ki és miért haragszanak egymásra

2- 11 belső tulajdonság indokkaal : B.Kazimir, Alfonsina; L.edit

3-a 3 Baradlai fiúról 2-2 jellemzés

4-Szereplők leírása (röviden)

a többit már megoldottam lécci segítsetek



2016. márc. 6. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !

1.

Az első, legalapvetőbb ellentét B. Kazimír és felesége között van a regényben.

Az apa végrendeletében megfogalmazott elvárásokat a feleség nem teljesíti, nem egyezik a véleményük gyerekeik jövőjével kapcsolatban.

Rideghváry Bence és a Baradlay család között van ellentét:

B. Kazimír, az apa úgy végrendelkezett, hogy özvegye menjen feleségül R.B-hez a temetés után 6 héttel.

R.B. legyen a családi birtok irányítója

Ő legyen utóda B. Kazimírnak a megyénél betöltött tisztségében.

Tehát ezek az ellentétek vezettek a haraghoz, a rossz viszony kialakulásához. Nem teljesültek a "kőszívű ember" elvárásai.



Plankenhorst Antoinette és lánya Alfonsine és B. Richárd között van ellentét: elsősorban Edit miatt.

Alfonsine és Edit ellenérdekeltek, a hozomány miatt, /300 ezer forint/ amit az kaphat, aki előbb férjhez megy.

Edit Richárd menyasszonya lesz, ezért félti esélyeit P. Alfonsine.

Palvicz Ottó és B. Richárd között is van ellentét: ők ellenfelek a politikában, harcban is, osztrák - magyar ellentét

Alfonsine és Richárd közötti ellentét: Richárd párbajban megöli Alfonsine szerelmét Palvicz Ottót, eltitkolt gyermeke apját

Richárd Palvicztól megtudja Alfonsine titkát.

Baradlayné és a Plankenhorst hölgyek közötti ellentét: az anya ellenzi fia, Jenő és Alfonsine kapcsolatát, esetleges házasságát

B. Richárd és B. Ödön is haragszanak egymásra egy alkalommal a szabadságharc során: forradalmi párbajt vívnak, Ödön győz /a budai vár bevételével kapcsolatos az ellentét/

B. Ödön és Richárd ellentéte Boksa Gergővel a betyárral: a szabadságharcban Boksa Gergő gyáván megfutamodik és elveszti a gulyát, amely a sereg élelmezését szolgálja, de jóváteszi az elkövetett hibát.

2016. márc. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

esetleg a többire valaki válasz ?? :/

2016. márc. 6. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!