Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router beállítással...

Wifi router beállítással kapcsolatban az alant felsorolt kérdésekben segítene valaki?

Figyelt kérdés

A router egy TP-LINK márkájú TL-WR740N típusú eszköz.


A kérdések:


- Belépek a gyári felhasználó névvel és jelszóval, vagy a módosítottal, de hogyan lépek ki?

Erre nem találtam opciót. Ha bezárom az ablakot és újra beírom a címet akkor már nem kér jelszót, sem felhasználónevet.


- Ha megváltoztatom a felhasználónevet és a jelszót, akkor nem megy a net azon a gépen, amelyik kábellel csatlakozik a routerhez. Miért?

Igaz, hogy még a wifis géppel nincs tesztelve, mert nincs helyben.


- Azt hol kell beállítani, hogy a wifi jelszóval védett legyen?


- a Wireless Settings alatt található lokációknál alapból a United States van beállítva. Át kell-e állítani Hungary-ra?


- A Time Settings alatt melyik időzónára kell beállítani?


- A kábelek szétkötése nélkül ki tudom-e kapcsolni a wifi sugárzását, hogy csak a kábellel összekötött gép kapjon netet?


- Milyen egyéb dolgot (és hol) kell még beállítani a biztonságos netezéshez.


Csak a biztonság kedvéért íme bekötési sorrend, ami úgyis egyértelmű a hozzértőknek.


Szolgáltató kábele -> szolgáltató beltéri egységébe bele -> router összekötve a szolgáltató beltérijével -> PC kábellel (lan vagy ethernet sosem tudom) összekötve a routerrel -> végül (amint megérkezik) a leptop wifivel a TP LInk routerrel.


Remélem érthetően fogalmaztam és nem magyaráztam túl.

És remélem, hogy valaki tud majd segíteni.



2015. márc. 31. 20:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha számítógépek ki vannak kapcsolva, de a beltéri és a router be vannak, attól a wifi jel még szabadon áramlik?
2015. márc. 31. 20:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Kilépés: Logout

Belépési jelszó megváltoztatása: System tools/Password

Igen, állítsd Hungary-ra.

Az itt található wireless radio... pipával kapcsolhatod ki/be a wifit.

Időzóna gmt+1

Wireless security: válaszd a wpa2+psk-t. Itt adhatod meg a wifi jelszót is.

2015. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!