Fizika házi segítség?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy kezdjek neki... Nem igazán az eredmény, inkább a megoldás módja érdekel.


Feladat: egy l = 2m hosszú, m = 12kg tömegű rudat döntünk a falnak, úgy, hogy a fal és a rúd által bezárt szög 30°-os legyen (a rúd másik végét egy csukló fogja). Mekkora erővel nyomja a rúd a falat?


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. márc. 6. 18:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem odaírni, hogy kiszámoltam a rúd tehetetlenségi nyomatékát, de nem tudom, hogy jó-e így.


(m x l a négyzeten)/12 = 4kgm2

2016. márc. 6. 18:14
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ja hát ez így jó, tekintve hogy kilencedikes vagyok és se a sin-t, se a cos-t nem vettük még...

köszönöm a választ :)

2016. márc. 6. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Hm... Pythagorasz tétel nem tudom ide aplikálható-e?
2016. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És mi van ha nem vettétek? Épp itt az ideje, hogy megtanuld. Elvárható egy kis önszorgalom is, nem csak azt kell lesni, h. mikor oldják meg helyetted a feladatot...
2016. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vártam el senkitől, hogy megcsinálja helyettem, csak egy kis eligazítást szerettem volna, amit kaptam is, nagyon köszönöm az elsőnek. Viszont szerinted honnan kellett volna tudnom, hogy szinusz és koszinusz segítségével meg lehet oldani a feladatot, ha azt sem tudom, mik azok? Ha mondta volna valaki, hogy nézzek ezeknek utána, akkor megteszem.
2016. márc. 6. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha más nincs, akkor szerkeszd meg, és írd oda, hogy szerkesztés volt.
2016. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondtam h. nézz utána a cos, sin-nak... Nem tudom mit lehet ezen nemérteni.
2016. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!