Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámítani egy...

Hogyan kell kiszámítani egy 5-ös méretű focilabda sugarát?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem érthetően írjátok le a megoldást. Nagyon szépen köszönöm annak, aki tud segíteni.

2016. márc. 7. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

"Tulajdonságok és méretek


A labda: gömbölyű-, bőrből vagy más alkalmas anyagból készült-, a kerülete 70 cm-nél nem több és 68 cm-nél nem kevesebb-, a mérkőzés kezdetén a súlya nem több 450 g-nál és nem kevesebb 410 g-nál-, a benne levő levegőnyomás /tengerszinten/ 0, 6-1. 1 atmoszféra /600-1100 g/köbcentiméter/ között van."

(Wikipedia)

2016. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én a labda sugarát kérem, hogy hogyan kell kiszámítani...
2016. márc. 8. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Hmmm...

Akkor másként kérdem: ha ismered egy kör kerületét, hogyan számítod ki az átmérőjét?

2016. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ha szépen megkérlek rá téged, akkor segítesz nekem kiszámítani a labda sugarát? Vagyis azt szeretném, hogy a teljes menetét mutasd meg.
2016. márc. 8. 20:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom az átmérő kiszámítását sem. Tudnál ebben segíteni? Azt tudom, hogy a sugár, az-az átmérő fele.
2016. márc. 8. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hanyadik osztályba jársz?
2016. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én már ezt nagyon rég tanultam kb.: 24 éve. Sajnos már nem emlékszem rá. Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, aki most jár 6.-dik osztályba, most tanulják, és nem érti.
2016. márc. 17. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!