Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » C HA függvény, hogyan kell...

C HA függvény, hogyan kell megoldani ezt a 3 feladatot?

Figyelt kérdés

Hetekig hiányoztam, lemaradtam a szakmai tantárgyakról és képtelen vagyok ezeket megoldani, viszont szerdára be kell adnom. A legfontosabb az első feladat lenne! Késő lenne megtanulni, inkább az iskolában zárkóznék fel segítséggel.

1,Folyamatábra v. leírónyelv segítségével ábrázold! Bekérünk 10 számot, eldöntjük róluk, hogy párosak vagy páratlanok.

2,Bekérünk 1 számot, ha ez a szám 1, kiírjuk, hogy elégtelen, ha 2, kiírjuk, hogy elégséges, ha 3, kiírjuk, hogy közepes, ha 4, kiírjuk, hogy jó, ha 5, kiírjuk, hogy jeles.

3,Folyamatábra v. leírónyelv segítségével ábrázold! Két szám bekérése. Ha mindkét szám páros, összeadjuk őket, ha nem, kivonjuk őket, majd kiíratjuk.

Ha valaki tud segíteni, akkor nagyon köszönöm



2016. márc. 7. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszeudokódot írok csak:


1



for i < 10


in >> x


Ha x Mod 2 = 0:

ki << "páros"


else


ki << "páratlan""


A másodiknál bekérsz egy számot, és csinálsz 5 feltételt (vagy case-t ha CPP-ben írod)


Ezek alapján a harmadik egyszerű

2016. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és a HA nem függvény, hanem vezérlőszerkezet
2016. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!