Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan ábrázolja Móricz...

Hogyan ábrázolja Móricz Zsigmond a szegénységet a műveiben?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek talán olvasd el a Hét krajcárt! Az elég rövid, de sokminden kiderül belőle.
2008. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mi is ezt vettük 100%-ig igaza van az első hozzászolonak!!Én is elolvastam és rájöttem=)
2008. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

realista,naturalista,groteszk elemek

Hét krajcár:tragédia+naturalizmus

Tragédia: jelentéktelenség, elállatiasodás,groteszk halál, reális: 1 emberen keresztül mutatja be egy csoport tulajdonságait.

Barbárok: a társadalmat is barbárnak nevezi a bíró a végén,hiszen arra tudja ösztönözni az embereket,h. idáig süllyedjenek. Megőrzi a népies nyelvezetet,balladás stílus

Szegény emberek: a parasztság nyomora ötvözve a háború által előidézett gazságot, emberből kiöli a lelket, szentimentális+naturalista elemek,morbid és precíz leírások: a katona gyerekeket öl;nyugtatja magát azzal,hogy a sajátjainak nem eshet baja,hiszen ő nincs is otthon velük.

Árvácska: kilátástalanság, kínozzák a lánygyermeket, a gyertya leégeti a házat: ez a tragikus szabadulása sok szenvedéstől

Válasz a kérdésedre: móricznak sok tapasztalata volt a szegénység ábrázolásához, hisz maga is paraszti családból származott. Műveiben a paraszti világ bemutatásának középpontjában a munka,szenvedés,kín mindennapossága áll.

2011. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!