Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csináljak? Nem tudok...

Mit csináljak? Nem tudok verset elemezni

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérem


Lator László: Kagylóban héjban című verselemzésben kellene segítsetek


Szerkezete

Motivumok kiemelése

Összegezés

Fél oldalasnak kell lennie


Itt a vers


Szikár hegyeken lengenek

sovány gebéink árnyai.

Zörög a sorsunk, mint a szalma.

Próbálj magadba szállani.


Széjjelszórt csillagok között

fagyosan feszül a világ,

hűvös szelek hegyén lobog

a határtalan pusztaság.


Kagylóba, héjba, kőbe bújj,

hegyes tüskékkel védd magad,

mint aki tudja az igét,

s magából mindent kitagad


Sokszor elolvastam a verest

Nem tudom miről szól kinek írta mi a mondanivalo


Eltudom kezdeni azzal hogy a vers tájleírással kezdődik 3 vsz osztható hasonlatok találhatoak benne


Segitsetek légyszi



2016. márc. 11. 14:33
 1/2 anonim válasza:
Érdemes a költő életének is utána nézni, hátha megérted jobban a mondani valóját. A szerkezetről már tudsz is írni: hány versszakos? Egy versszak hány sorból épül fel? Keretes szerkezetű? Van rím? Próbáld először a szavakat nézni, amit nem értesz, annak utána nézel. (ez minden versre igaz :)) pl. szikár, sovány szinonimák ==> nyomatékosítja vagy fagyosan, hűvös szelek stb. Indulj a kicsitől: szavak, szóképek, sorok, versszakok és az egész vers (mi a mondani valója?) Majd a végén személyes vélemény: tetszett vagy nem? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Inspiráló szóképek, részek a versből. Remélem, tudtam valamit segíteni, de ha nagyon nem érted, kérd meg a tanárt, hogy magyarázza el hogyan kell, mert sajnos verselemzés nélkül nem fogsz tudni leérettségizni.
2016. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 12. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!