Ket szamnosszege 847,2 az egyik szam 4-szer kisebb mint a masik,Melyik ez kez szam??
2016. márc. 15. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

847,2 : (4 +1 ) = 847,2 : 5 = 169,44


4 * 169,44 = 677,76


Az egyik szám 677,76 és a másik 169,44.

2016. márc. 15. 12:16
 2/6 anonim ***** válasza:

x+y=847,2

y=(4x)


x+4x=847,2


5x=847,2 /5


x=169.4


y=(4*169.4)=677.6

2016. márc. 15. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy 4-szer kisebb? Mert ha azt, amire gondolok, akkor azt úgy szoktuk mondani, hogy a negyede.


Ha viszont így van, akkor értelmezhetjük úgy is, mintha a kisebb számból 5 darab lenne, mivel a nagyobb számot fel tudjuk írni úgy, hogy kisebb szám+kisebb szám+kisebb szám+ kisebb szám, ezek összege 847,2. Tehát ha a 847,2-et felosztjuk 5 egyenlő részre, akkor megkapjuk a kisebb számot, ez 169,44, ebből négynek az összege a nagyobb szám, tehát 677,76-ot kapunk. Ez a két szám.

2016. márc. 15. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 derék, hogy egy véges számot kerekítesz...
2016. márc. 15. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A google kerekített és csak másoltam.
2016. márc. 15. 13:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi
2016. márc. 15. 13:21