Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (2/3) *2^ (3/2) - (2/3) +...

(2/3) *2^ (3/2) - (2/3) + (8/3) - (1/3) -at ha megoldjuk racionális szám jön ki?

Figyelt kérdés
Nekm kijött 3,55228475....a tanárom leállt velem vitatkozni,hogy z nem lehet, met van benne gyökös kifejezés...de most akk rossz a számológépem vagty én számolok el vmit vagy mi?

2016. márc. 18. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A ^ az mit jelent?
2016. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jó az eredményed, irracionális szám az, de szerintem a tanár a PONTOS értékre kíváncsi, amit pedig nem fog kiírni a számológép


a pontos érték: (4/3)*√(2) - (5/3)

2016. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát a ^ azt hittem,hogy hatványt jelent...tehát kettő a három kettediken (azaz 2 a harmadikon és ez a négyzetgyök alatt)....de pontosítok (2/3) *[2^ (3/2)] - (2/3) + (8/3) - (1/3)
2016. márc. 18. 21:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes! Én értem, de ha a te eredményedet beírom számológépbe (pontos eredmény) akkor is a számológépem kihozza,hogy:3,55228475 ÉS a számológépemen nem a teljest sort tölti ki ez a szám....és ebből arra következtettem,hogy mivel még a számológépem nem töltötte ki teljesen a sort (tehát még írhatott volna minimum egy tizedesjegy pontosságot), arra következtettem,hogy ez a szám racionális, de mivel gyök alatti kifejezés van benne nem lehet racionális....akkor a számológépem miért nem ír még egy tizedesjegyet, amikor még van ott egy hely.....pl.: beírom,hogy 10/7 kihozza,hogy: 1.428571429...még beírom azt amit te írtál, kihozza,hogy 3,55228475 (az egyik kilenc számjegyjegy a másik 10, de ha irracionális akkor miért nem írja tovább????)...próbálom érthetően mondani...rem sikerült :S
2016. márc. 19. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

a számológép nem tud pontos értéket kiírni, hanem kerekít


a pontos érték az amit leírtam... nem lehet tovább részletezni


[link]


semmi baja a gépednek, felesleges azon rugózni, hogy mit hány jegyig ír ki


inkább fogadd el azt amit a tanárod mondott: "van benne gyökös kifejezés", akkor a szám irracionális, kivéve, ha a gyök alatt négyzetszám vagy negatív szám áll


(amúgy lehet negatív is a komplex számok körében, de ezzel nem akarlak összezavarni)

2016. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki a számológépére épít matekórán az minden bajt megérdemel. A számológépnek semmi köze a matematikához.
2016. márc. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem arra építek, de igyekszem kihasználni az előnyeit
2016. márc. 21. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!