Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Toldi fogalmazásban segítség?

Toldi fogalmazásban segítség?

Figyelt kérdés
9. éneknél tartunk és azt a házit kaptuk, hogy írjunk 1,5 oldalas (kis füzetben ennyit) fogalmazást úgy, mintha levelet írnánk Toldi Miklós nevében az édesanyjának, hogy mi történt vele a búcsúzása óta. Én azért nem tudom megírni, vagy legalábbis elkezdeni, mert nem igazán értem a régies nyelvet. Mert maga a történet megvan, el is olvastam, csak egyszerűen nem tudom, hogy kezdjek neki. Ha mai nyelven kellene, meglenne 10 perc alatt. :D

2016. márc. 19. 11:53
 1/1 anonim válasza:

Biztos hogy ragaszkodni kell a régies nyelvhez? Értem én hogy Toldi szempontjából, de ha egyes e/1-ben meséled elmeséled a történteket a saját szavaiddal, az is jó lesz szerintem.

Ha más nem, írd le mai nyelven, és utána alakítsd át, akkor legalább biztos van valamid.

2016. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!