2x= (abszolút értékben -x) -1 ( abszolút értékben 3x-2) -1=2x+1?


2016. márc. 19. 17:26
 1/4 A kérdező kommentje:
ez 2 külön fel adat
2016. márc. 19. 17:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol vana feladatok határa...


2x = abs(-x) -1

2x = x -1

x = -1


abs(3x-2) -1 = 2x + 1


Esetekre bontunk:

1. ESET


3x-2 <0

x<2/3

______

-3x+2-1=2x+1

x=0


2. ESET

0<3x-2

3/2<x

______

3x-2-1=2x+1

x=4

2016. márc. 19. 17:45
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. márc. 19. 17:49
 4/4 tatyesz ***** válasza:

1 feladat megoldása nem jó.


2x=|-x|-1


1. eset: -x>0 => x<0

2x=-x-1

3x=-1

x=-1/3


2. eset -x<0 => x>0

2x=x-1

x=-1 Ez nem jó, mert negatív és x-nek pozitívnak kell lennie a feltétel miatt.

2016. márc. 20. 11:29