Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kell csinálni az abszolút...

Mit kell csinálni az abszolút értékben?

Figyelt kérdés

A kérdés tulajdonképpen az lenne,hogy:

|x-4|függvényt ábrázolni kell kordináta rendszeren,na ügye a sima x-4-et jobbra kéne tolni,de abszolút értékben is jobbra tolja,minthogyha ott se lenne az abszolút érték,miért nem változtatja a függvényben az előjelet az abszolút érték?-(mert ügye akkor már balra kéne tolni)

Kérem szépen csak az válaszoljon aki tudja,nem csak tippel,meg unalmában válaszolgat.

Nagyon fontos lenne megtudnom,mert nem tudok tovább haladni az anyagban,elakadtam...


2009. jún. 25. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a változóban szerepel a tag, ezért a függvényt pont a taggal ellentétesen kell tolni az x tengelyen, vagyis minden pontját +4-gyel kell arrébb tenni. A zérushely |x| esetében 0 lenne, itt pedig 4 lesz, mert 4-hez |4-4|-et, vagyis |0|-t helyettesítesz be. Egyébként a függvény alakja nem változik.
2009. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár rég tanultam matekot, de szerintem ez egy "V" alakú függvény lesz, ami nem az origóból, hanem attól 4 egységgel jobbról indul. (bár be kell vallanom, hogy némileg a tipp kategóriába esem, uh csakúgy vakon ne bízz ebben a válaszban)
2009. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A másodiknak van igaza, olyan lesz a függvény. Az abszolútértékes függvényt úgy kell ábrázolni, hogy előbb ábrázolod az x-4 fv-t, majd azt a részét, ami az x tengely alá lóg, fölfelé tükrözöd. (mert az abszolút érték tulajdonképpen a negatív értékek pozitívvá "tükrözése", _csak_ a negatív értékeké, nem pedig az egész függvényé) Így jön ki a fenti függvény V alakja :)


Huh, ez lehet, hogy nem túl érthető, úgyhogy próbálj meg csalni egy kicsit :) számold ki a függvényértékeket ezekre: X = 2,3,4,5,6. ---> y= 2,1,0,1,2. Rögtön látszik a V alak :)

2009. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha arra gondolsz, hogy hogy alkotod meg a függvény hozzárendelési szabályát, akkor:

a kifejezés abszolútértéke egyenlő a kifejezéssel magával, ha a kifejezés nagyobb, mint nulla, és egyenlő a kifejezés -1-szeresével, ha a kifejezés kisebb, mint nulla.

levetítve:

|x-4|= x-4, ha x-4 >=0, azaz x>=4 és -(x-4), ha x-4<0, azaz x<4.

remélem segítettem :)

2010. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!