Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van megoldása a feladatnak?...

Peter654564 kérdése:

Van megoldása a feladatnak? (valószinűség) Ha igen, hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Van 13 darab kártyám és 3 darab színes ceruzám. A kártyákat véletlenszerűen befestem, megfordítom mindet és sorba rendezem.

K = kék; Z = zöld; F = fekete


Ha véletlenszerűen sorba rendezem őket a következő minta szerint: K K K Z F K K Z F K Z K (X), akkor mekkora a valószinűsége annak, hogy az X helyere zöld kártya kerül?

Továbbá mekkora a valószinűsége, hogy kék vagy fekete lesz az X helyén? (azt nem tudom előre, hogy hány darab zöld, kék illetve fekete kártyám lesz a beszínezés után)


Ha ezek az adatok alapján nem megoldható, akkor segít -e az, ha feltételezem, hogy az X helyén zöldnek kellene lennie?



#matematika #valószínűség #feladat hogzan kell
2016. márc. 20. 12:24
 1/6 A kérdező kommentje:

"(azt nem tudom előre, hogy hány darab zöld, kék illetve fekete kártyám lesz a beszínezés után) "


Áttgondoltam a kérdést, 12 darab kártyának tudom a színét, csak az utolsó 13. kártyának nem.

2016. márc. 20. 12:33
 2/6 anonim ***** válasza:
1/3
2016. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Mivel az első 12 kártya színe nem befolyásolja a 13. színét (hiszen véletlenszerűen lettek befestve), így mindegyik színnek 1/3 az esélye.
2016. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönom a választ.

Lenne egy kiegészítő kérdeésem:

Ugyan ez a helyzet akkor is, ha nem véletlenül vannak így befestve?

Tegyük fel, hogy nem én, hanem egy második személy festi be a kártyákat. A sorrend ugyan az, mint a fenti példában (nem véletlen, o helyezi el így): K K K Z F K K Z F K Z K (X)


Én 12 kártyát látok. A második személynél még van 3 kártya, egy zöld, egy kék és egy fekete. Ebből ő kiválaszt 1 kártyát, megfordítva elhelyezi 13. kártyának ez az X. A másik kettőt eldobja.

Ebből én csak annyit látok, hogy több a kék mint a zöld vagy a fekete. Ugyan úgy 1/3 a valószinűség?

2016. márc. 20. 15:00
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

"ha nem véletlenül vannak így befestve"


Hanem hogy? Amíg nem mondasz egy szabályt, addig véletlenszerű...

2016. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs szabály, így akkor meg is lett oldva a feladat. Köszönöm a segítséget
2016. márc. 22. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!