Milyen magas az a fa, amely tetejének iránya álláshelyünkről nézve 450-os,5 m-rel hátrábbról 300-os szöget zár be a vízszintessel?

2016. márc. 21. 11:19
 1/2 Arp Du ***** válasza:

Két háromszöget rajzolsz, oldalaik:

a vízszintes a távolság, (hossza: x, a másodikban x+5),

a függőleges a fa magassága (y),

a harmadik oldal és a vízszintes közt a szög adott

45 fok az elsőben valószínűleg, 30 fok a másodikban.

Mindkét háromszögben a szög tangensét leírod,

x és y ismeretlen, ebből y-t kiszámolod,

a végén még hozzáadod azt, amilyen magasról nézed, (a magasságodat)

2016. márc. 21. 19:02
 2/2 Arp Du ***** válasza:

1.tg45°= y/x= 1

2.tg30°= y/(x+5)= 0,577


1.y=x

2.y=0,577*(y+5)

(1-0,577)*y= 2,885

0,423y= 2,885

y= 6,82(m)


y+1,6m= 8,42m

2016. márc. 21. 20:31